قالیشویی چهلستون - قالیشویی چهلستون
قالیشویی چهلستون

قالیشویی چهلستون

اکنون تقریبا 6 ماهی میشود که از مطرح شدن نام تورقوزآباد در صحن علنی سازمان ملل می‌گذرد. بنیامین نتانیاهو با مطرح کردن ادعای وجود انبار هسته‌ای مرتبط با فعالیتهای غیر بشردوستانه در ایران، مدعی شد که ایران از پوشش قالیشویی در تورقوزآباد برای انبار مواد رادیو اکتیو استفاده می‌کند. تا اینکه بتواند به اهداف خود برای دستیابی به سلاح هسته ای برسد. نتانیاهو با بیان این ادعا مدعی شد که  توافق هسته‌ای با ایران یک اشتباه بوده است.

بازرسی از تورقوزآباد توسط آژانس

این ادعا هرچند که بسیار عجیب به نظر می‌رسد اما با این حال در نوع خود ادعایی نیست که آژانس انرژی هسته‌ای از روی آن به راحتی عبور کند. به همین خاطر اکنون بار دیگر بعد از تقریبا موضوع تورقوز آباد به باد فراموشی سپرده شده است. خبرگذاری رویترز دوباره نام تورقوزآباد را بر سر زبانها انداخت و به نقل از چند دیپلمات ادعا نمود که بازرسان آژانس انرژی اتمی بازدیدی از  این محل را به عمل آورده‌اند. در این بازرسی آزمایشات مختلفی صورت گرفت و خاک این محل نیز برای دستیابی به نتایج دقیق‌تر نمونه برداری شد. هنوز هیچ خبری از نتایج این بررسی از سوی آژانس ارئه نشده و باید تا گزارش سازمان صبر کنیم تا نتایج دقیق گزارش شوند.

داستان نام تورقوزآباد چیست؟

 نام تورقوزآباد بیشتر در میان ایرانیان زمانی به کار می‌رود که عموما قصد اشاره به مکانی دور و پرت دارند. به همین دلیل خیلی از ایرانیان حتی از وجود روستایی به نام تورقوزآباد اطلاع نداشتند. حتی خود اهالی روستای تورقوز آباد از نام روستای خود بیزار بودند و همیشه تابلوهای منتهی به روستای خود را پاک میکردند تا هر طور شده نام روستای خود را تغییر دهند. از این رو  وقتی نام تورقوزآباد مطرح شد هیچ کس فکر نمیکرد حتی چنین مکانی وجود داشته باشد. به هر روی این موضع باعث شد که نام این روستا در محافل جهانی بر سر زبان‌ها بیوفتد.  کدام روستا را می‌شناسید که تا به این اندازه معروف شده باشد. شاید اکنون اهالی روستای تورقوزآباد در رابطه به نام روستای خود تجدید نظر کنند.

سایت قالیشویی چهلستون مکانی برای ارائه انواع خبر و مطلب درباره قالیشویی است. شما می‌توانید از طریق سایت ما اخبار و مطالب قالیشویی را دریابید و انواع روشهای تمیز کردن فرش و موکت آشنا شوید.

%ب ظ، %10 %437 %1398 ساعت %14:%فروردين

مایت فرش چیست و چرا به وجود می‌آیند؟

مایت فرش چیست و چرا به وجود می‌آیند؟ چرا فرش و موکت کثیف می‌تواند باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی شوند؟ اینها سوال‌هایی هستند که ما در قالیشویی چهلستون در این مطلب میخواهیم به آنها پاسخ دهیم.

علت بوجود آمدن مایتها در فرشها

مایتها حشرات بسیار ریزی از دسته کنه‌ها هستند این حشرات معمولا در مناطقی که شرایط مناسب باشد شروع به رشد و نمو می‌کنند. معمولا منبع تغذیه این حضرات پوست مرده انسان است به همین دلیل است که به طور قطع در رخت و خواب و پتوی خانه باید تعدادی مایت در حال زندگی باشند. در مورد فرش‌ها نیز اگر نظافت به درستی رعایت نشود مایتها در فرشها هم گسترش پیدا می کنند. این موجودات ذره بینی خیلی زود شروع به پوست اندازی می‌کنند. این پوست به راحتی به دلیل وزن سبک آن می‌تواند در اثر عبور و مرور بر روی فرش وارد هوای اتاقق شود. وقتی هوای اتاق شما به پوست مایتها آلوده باشد شما این پوست‌ها را تنفس می کنید و در اثر تنفس پوست مایت ممکن است دچار بیماری‌های تنفسی شوید. هچنین در اثر نشستن این پوستها بر روی بدن شما ممکن است که دچار حساسیتهای پوستی نیز بشوید. خارش، تاول و زخمهای پوستی می‌توانند از این طریق به سراغ پوست شما بیایند.

از بین بردن مایتها

برای از بین بردن این نوع مشکلات همیشه باید در نظر داشته که فرش و موکت باید به طور مرتب تمیز و پاکیزه شوند. تا از ورود عوامل بیماری زا به بدن خود جلوگیری کنید. قالیشویی چهلستون با چندین سال تجربه در زمینه شستشوی قالی آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز خود است. امیدواریم که با انتخاب قالیشویی چهلستون ما را مفتخر سازید.

نگهداری صحیح از فرش ها در سلامتی اعضای خانواده تأثیر زیادی دارد. داشتن فرش های تمیز در خانه مزایایی دارد و از لحاظ زیبایی منزل نیز بسیار مهم است. هر چقدر در زیبایی و تمیزی فرش خود دقت کنید، به همان اندازه می توانید سلامت خانواده خود را تضمین کنید. قالیشویی فرش در بازه های زمانی مناسب مؤثرترین راه در کاهش آلودگی های فرش است.

نظافت و نگهداری از فرش ها علاوه بر حفظ جلوه های زیبایی آنها، محیطی زیبا و فرحبخش را برای اعضای خانواده مهیا می کند. همچنین پاکیزه بودن فرش ها محیطی سالم را برای خانواده ایجاد کرده و احتمال ابتلای آنها را به انواع بیماری ها کاهش می دهد. یک فرش زیبا و پاکیزه مزایای متعددی دارد.

همانگونه که پیش تر گفته شد، از مزایای مهم فرش ها می توان به وضعیت سلامت و بهداشت خانواده اشاره کرد. بسیاری از بیماری ها به ویژه بیماری های پوستی و تنفسی مانند اگزما، آسم و آلرژی ناشی از نگهداری فرش های کثیف در خانه هستند. هنگامی که روی فرش راه می روید، عوامل بیماری زای موجود در تار و پود آن به هوا پخش شده و به هنگام تنفس فرد، وارد مجاری تنفسی وی می شوند و منجر به ایجاد بیماری در فرد می شوند. از میان این عوامل بیماری زا می توانیم به گرد و غبار، باکتری ها و حشرات ریز اشاره کنیم. بهترین راه برای دوری از چنین بیماری هایی باید برنامه ریزی صحیحی برای تمیز کردن فرش ها انجام دهیم، بطوری که تمیز کردن آنها پیوسته و همیشگی باشد.

بافت فرش به گونه ای است که مکان مناسبی برای پنهان شدن و گسترش حشرات ریز، باکتری ها و قارچ ها به شمار می رود. بنابراین همواره باید در تمیز نگهداشتن فرش ها کوشید.

پاکیزه نگهداشتن فرش ها مزایای زیادی دارد. از جمله مزایای این کار، کاهش هزینه های تمام شده است. اگر فرش ها به طور منظم تمیز شوند، کمتر دچار مشکلاتی از قبیل، پارگی و پوسیدگی می شوند. بنابراین از هزینه های صرف شده برای آنها کاسته می شود. به علاوه با جارو کردن مرتب فرش ها می توان نیاز به شستشوی آنها را عقب انداخت. البته توصیه می کنیم حتماً حداقل سالی یک بار نسبت به شستشوی فرش ها اقدام نمایید.

در صورت نبود مکانی مناسبی برای شستشو و خشک کردن فرش ها می توانید با قالیشویی چهلستون در شهرک غرب تماس حاصل فرمایید. اگر نگران سلامتی اعضای خانواده خود هستید، با ما تماس بگیرید. همچنین جهت کسب اطلاع از قیمت خدمات ارائه شده می توانید به بخش تعرفه های خدمات مراجعه فرمایید. 

هر چقدر هم که با دقت و ظرافت از فرش های خود نگهداری کنید، باز هم ممکن است در اثر یک لحظه غفلت اتفاقی برای فرش رخ دهد و آن را دچار لکه هایی زشت و زننده کند. یکی از دلایل اصلی ایجاد لکه های سیاه رنگ واکس، راه رفتن با کفش بر روی فرش است. در ادامه به روشی برای پاک کردن لکه واکس از روی فرش می پردازیم.

شاید در نگاه اول پاک کردن لکه های چسبنده و سیاه واکس از روی فرش مشکل به نظر برسند اما با روشی که توسط قالیشویی چهلستون ارائه شده به راحتی می توانید دوباره زیبایی فرش خود را به آن بازگردانید.

روش اول:

  • در از بین بردن تمام انواع لکه ها یک اصل وجود دارد و آن این است که باید بلافاصله بعد از ایجاد لکه دست به کار شوید.
  • با لبه تیز قاشق یا یک چاقوی کره خوری سعی کنید تا قسمت های سطحی واکس را از روی فرش جمع کنید. اگر این کار در همان ابتدای ایجاد لکه روی فرش انجام شود نتیجه بهتری خواهد داشت.
  • اسفنجی تهیه کرده و پس از آغشته کردن آن به حلالی خشک، روی سطح لکه قرار دهید.
  • پس از آن یک قاشق غذاخوری آمونیاک را همراه با یک قاشق غذاخوری از مایع ظرفشویی و دو فنجان آب گرم مخلوط کرده و روی لکه بریزید (استفاده از مواد شیمیایی دیگر می توانند به الیاف فرش آسیب وارد کنند. لذا قبل از استفاده از هر ماده ای بهتر است برای اطمینان از اینکه آن ماده به الیاف فرش صدمه ای وارد نمی کند، آن را در گوشه کوچکی از فرش امتحان کنید و چند دقیقه صبر کنید تا مطمئن شوید که محلول شوینده روی فرش اثرات بدی ندارد).
  • مقداری آب سرد روی فرش ریخته و آن را به آرامی خشک کنید.

ذکر این نکته ضروری است که حتماً باید مراحل گفته شده را بدون هیچ فشاری و به ترتیب انجام دهید و در پایان مراحل، باید فرش را بطور کامل خشک کنید. در صورتی که نتیجه دلخواه حاصل نشد می توانید با کارشناسان ما در قالیشویی چهلستون تماس حاصل فرمایید. قالیشویی چهلستون در شهرک ژاندارمری با در اختیار داشتن پرسنلی مجرب آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما همشهریان عزیز تهرانی در منطقه شهرک ژاندارمری می باشد. در صورتیکه از نوع و جنس الیاف به کار رفته در فرش خود آگاهی کافی ندارید می توانید با ما تماس بگیرید و با کارشناسان این قالیشویی مشورت کنید.

صفحه1 از17

درباره ما

قالیشویی چهلستون با انواع خدمات از قبیل:

بازسازی و مرمت ریشه بافی
خشکشویی مبل و موکت شستشو
شستشوی مبلمان دارکشی
شستشوی موکت رنگبرداری  

مناطق تحت پوشش

قالیشویی اقدسیه

قالیشویی تجریش

قالیشویی جردن

قالیشویی سعادت آباد

قالیشویی ستارخان

قالیشویی صادقیه

قالیشویی فرمانیه

قالیشویی نیاوران

قالیشویی ونک

قالیشویی پاسداران

قالیشویی پونک

قالیشویی گیشا

قالیشویی پیروزی

قالیشویی شهران

قالیشویی شهرک غرب

 قالیشویی پونک

قالیشویی مرزداران

قالیشویی تهرانپارس

قالیشویی شهدا

قالیشویی سئول

قالیشویی شمال تهران

قالیشویی جنوب تهران

قالیشویی شرق تهران

قالیشویی غرب تهران

 

تماس با ما

 (شعبه مرکزی قالیشویی)

44405070

قالیشویی امیرآباد-فاطمی

88043800

قالیشویی گیشا – مرزداران

88572572

قالیشویی شادمان-بهبودی

66554203

قالیشویی پونک-اشرفی

44452410

قالیشویی صادقیه

44428346

قالیشویی جنت آباد – باغ فیض

44405070

قالیشویی شهران – شهرزیبا

44332150

قالیشویی شمیرانات

26202060

قالیشویی ستارخان-آزادی

66554202

بالا