بهترین قالیشویی در توحید تهران | از بین بردن حشرات فرش

حشرات موذی عمدتاً به دنبال مکان‌هایی گرم برای رشد و افزایش جمعیت هستند. بنابراین فرش‌ها مکان‌های بسیار مناسبی برای رشد انواع حشرات موذی به حساب می‌آیند. از آنجا که بطور پیوسته با فرش در تماس هستیم، این حشرات ریز نیز به راحتی می‌توانند وارد بدنمان شوند و ما را به انواع بیماری‌های پوستی مبتلا کنند.

 

حشرات داخل فرش

حشرات ریزی مانند شپش‌ها و مایت‌ها، همواره به دنبال مکان‌هایی برای پنهان شدن هستند. یکی از مکان‌هایی که برای این حشرات مانند یک هتل به شمار می‌رود فرش است! فرش‌ها به دلیل تار و پود ریز و دمای مناسبی که دارند، مکان‌های بسیار مناسبی برای استتار و رشد این حشرات محسوب می‌شوند. همچنین خرده‌های ریز مواد غذایی، می‌توانند منابع بسیار خوبی برای تغذیه این حشرات باشند.

یکی از حشرات موجود در فرش‌ها، مایت ها هستند. این حشرات بسیار ریز، از پوست‌های مرده بدن تغذیه کرده و رشد می‌کنند. تقریباً بطور متوسط هر هفته به میزان 10 گرم پوست مرده از بدن انسان جدا می‌شود، بنابراین این حشرات هیچ‌گاه گرسنه نمی‌مانند و پیوسته در حال رشد و تکثیر باقی خواهند ماند. این حشره موجب بروز بیماری‌هایی مانند آسم نمی‌شود اما می‌تواند حساسیت‌های دیگری را در فرد به وجود آورد.

از دیگر موجودات ریز ساکن در فرش‌ها می‌توان به کک ها اشاره کرد. این نوع حشره نیز از ذرات پوست مرده بدن، مواد ارگانیک و موهای ریخته‌شده بر روی فرش تغذیه می‌کند. کک‌های بالغ می‌توانند حتی بدون تغذیه به مدت یک سال زنده بمانند.

دسته‌ای دیگر از جانداران که در فرش زندگی می‌کنند، سوسک فرش هستند. این حشرات در اوایل بهار و با گرمتر شدن هوا شروع به فعالیت می‌کنند. عموماً این نوع سوسک‌ها پس از بالغ شدن در مکان‌های نورگیر ساکن می‌شوند. این حشرات از الیاف پشمی پارچه‌ها و فرش‌ها تغذیه می‌کنند و طولشان به 2 تا 4 میلیمتر می ‌رسد.

ساس ها نیز مانند دیگر حشرات موذی، می‌توانند در فرش‌ها ساکن شوند. این حشرات عموماً به لبه‌های فرش علاقه دارند و در همین مکان‌ها تخم‌گذاری می‌کنند. بنابراین برای از بین بردن کامل آن‌ها باید زیر و روی فرش را بطور کامل با جاروبرقی تمیز کرد و بلافاصله کیسه جاروبرقی را در سطل زباله خالی کرد.

 

قالیشویی توحید ستارخان

برای جلوگیری از تکثیر انواع حشرات موذی در منزل و کاهش ابتلا به بیماری‌های مختلف، توصیه می‌شود که بطور مرتب فرش‌ها را با جارو برقی نظافت کنید و هر سال یک بار فرش‌ها را برای شستشو به بهترین قالیشویی تهران ارسال کنید. بهترین زمان برای از بین بردن حشرات فرش، در نزدیکی ایام عید است، زیرا با شروع فصل بهار، از تخمهایشان بیرون آمده و در خانه پخش می‌شوند. بنابراین مناسب‌ترین زمان برای از بین بردن آن‌ها، قبل از بیرون آمدنشان از تخم‌ها است.
اگر مایل به شستشوی فرش خود می‌باشید، قالیشویی چهلستون در توحید آماده ارائه انواع خدمات مخصوص به فرش می‌باشد. ما از روش‌ها و دستگاه‌های شستشوی منحصر به فردی برای شستشوی کامل فرش‌های شما استفاده می‌کنیم تا هرگونه حشره و باکتری‌های بیماری‌زا را از فرش شما پاک کنیم. پس تا دیر نشده همین حالا با ما تماس بگیرید و با از بین بردن این آلودگی‌ها، زندگی آسوده‌ای را برای اعضای خانواده خود تضمین کنید.

درباره ما

قالیشویی چهلستون با انواع خدمات از قبیل:

بازسازی و مرمت ریشه بافی
خشکشویی مبل و موکت شستشو
شستشوی مبلمان دارکشی
شستشوی موکت رنگبرداری  

مناطق تحت پوشش

قالیشویی اقدسیه

قالیشویی تجریش

قالیشویی جردن

قالیشویی سعادت آباد

قالیشویی ستارخان

قالیشویی صادقیه

قالیشویی فرمانیه

قالیشویی نیاوران

قالیشویی ونک

قالیشویی پاسداران

قالیشویی پونک

قالیشویی گیشا

قالیشویی پیروزی

قالیشویی شهران

قالیشویی شهرک غرب

 قالیشویی پونک

قالیشویی مرزداران

قالیشویی تهرانپارس

قالیشویی شهدا

قالیشویی سئول

قالیشویی شمال تهران

قالیشویی جنوب تهران

قالیشویی شرق تهران

قالیشویی غرب تهران

 

تماس با ما

 (شعبه مرکزی قالیشویی)

44405070

قالیشویی امیرآباد-فاطمی

88043800

قالیشویی گیشا – مرزداران

88572572

قالیشویی شادمان-بهبودی

66554203

قالیشویی پونک-اشرفی

44452410

قالیشویی صادقیه

44428346

قالیشویی جنت آباد – باغ فیض

44405070

قالیشویی شهران – شهرزیبا

44332150

قالیشویی شمیرانات

26202060

قالیشویی ستارخان-آزادی

66554202

بالا