قالیشویی نظام آباد تهران | پاك كردن لكه كاكائو از فرش

بیشتر کودکان علاقه زیادی به خوردن شکلات دارند. به همین دلیل ممکن است بطور اتفاقی با ریختن شکلات کاکائویی بر روی فرش، موجب ایجاد لکه‌هایی بر روی آن شوند. برای از بین بردن این لکه‌ها راهکارهای زیادی وجود دارد و ما در این مطلب شما را با یکی از این راه‌ها آشنا می‌کنیم.


پاك كردن شكلات از روي فرش

همانطور که می‌دانید، شکلات ماده‌ای چسبناک است و ریختن آن روی فرش می‌تواند به بافت فرش آسیب بزند. روش‌های گوناگونی برای پاك كردن لكه كاكائو از فرش بیان شده‌اند که البته برخی از این روش‌ها حتی موجب ایجاد آسیب به بافت فرش می‌شوند. برای پاک کردن چنین لکه‌هایی توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید از کشیدن شکلات از روی بافت فرش اقدام کنید، زیرا با انجام این کار، الیاف فرش نیز کشیده شده و در بدترین شرایط می‌تواند منجر به پارگی و در رفتگی فرش شود.
بهترین روش برای از تمیز کردن چنین لکه‌هایی جدا کردن آن‌هاست اما نه با شیوه کشیدن شکلات! برای این کار از وسیله مناسبی که لبه تیزی نداشته باشد استفاده کنید. پیشنهاد ما استفاده از چاقوی کره خوری یا قاشق غذاخوری است که لبه تیزی ندارند. پس باید ابتدا با کمک یکی از این دو وسیله، شکلات را به آرامی از روی سطح فرش جدا کنید. سپس مقداری آب نیمه‌گرم برداشته و اسفنجی را با آن خیس کنید و اسفنج خیس شده را به آرامی روی لکه بکشید تا اثر آن محو شود. برای تمیز کردن بهتر، از مایع ظرفشویی استفاده کنید. چند قطره مایع ظرفشویی را روی لکه ریخته و سپس با یک دستمال مرطوب بپوشانید. دستمال را به نرمی روی لکه بمالید تا قسمت‌های باقی‌مانده شکلات را جذب کند. مقداری سرکه سفید را با پارچه سفید و تمیزی بر روی لکه بمالید. بعد از این مرحله، چند دقیقه صبر کنید تا سرکه به اندازه کافی در لکه فرو رود. سرکه به مرور تقطیر شده و لکه شکلات ذره ذره نابود می‌شود. حال، دستمال تمیزی روی لکه قرار داده و فشار دهید تا لکه بطور کامل تمیز شود.
در صورتی که هنوز هم اثر کمی از لکه بر روی فرش باقی مانده، مراحل فوق را تکرار کنید و از سرکه سفید برای از بین بردن کامل لکه استفاده کنید. ضمناً حتماً پس از اتمام مراحل، فرش خود را آبکشی کرده و به طور کامل آن را خشک نمایید.


قالی شویی محدوده نظام آباد و میدان سبلان

اگر بعد از انجام مراحل فوق به نتیجه مطلوبی نرسیدید می‌توانید از خدمات قالیشویی چهلستون، بهترین قالیشویی نظام آباد تهران کمک بگیرید. چهلستون با در اختیار داشتن بهترین کارشناسان، انواع خدمات مرتبط با این حوزه را ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

درباره ما

قالیشویی چهلستون با انواع خدمات از قبیل:

بازسازی و مرمت ریشه بافی
خشکشویی مبل و موکت شستشو
شستشوی مبلمان دارکشی
شستشوی موکت رنگبرداری  

مناطق تحت پوشش

قالیشویی اقدسیه

قالیشویی تجریش

قالیشویی جردن

قالیشویی سعادت آباد

قالیشویی ستارخان

قالیشویی صادقیه

قالیشویی فرمانیه

قالیشویی نیاوران

قالیشویی ونک

قالیشویی پاسداران

قالیشویی پونک

قالیشویی گیشا

قالیشویی پیروزی

قالیشویی شهران

قالیشویی شهرک غرب

 قالیشویی پونک

قالیشویی مرزداران

قالیشویی تهرانپارس

قالیشویی شهدا

قالیشویی سئول

قالیشویی شمال تهران

قالیشویی جنوب تهران

قالیشویی شرق تهران

قالیشویی غرب تهران

 

تماس با ما

 (شعبه مرکزی قالیشویی)

44405070

قالیشویی امیرآباد-فاطمی

88043800

قالیشویی گیشا – مرزداران

88572572

قالیشویی شادمان-بهبودی

66554203

قالیشویی پونک-اشرفی

44452410

قالیشویی صادقیه

44428346

قالیشویی جنت آباد – باغ فیض

44405070

قالیشویی شهران – شهرزیبا

44332150

قالیشویی شمیرانات

26202060

قالیشویی ستارخان-آزادی

66554202

بالا